• Неодамнешно
  • -5 %
2 парчиња Должина 400mm T8 Доведе Завртка/Тема Род доведе 8мм Кол 8ММ Теренот 2mm со слободни Бакар Ореви за Prusa I3 3D печатач&CNC делови

2 парчиња Должина 400mm T8 Доведе Завртка/Тема Род доведе 8мм Кол 8ММ Теренот 2mm со слободни Бакар Ореви за Prusa I3 3D печатач&CNC

DEN 912.00
DEN 959.52

Количината на стоката
Това е достапна


2 парчиња Должина 400mm T8 Доведе Завртка/Тема Род доведе 8мм Кол 8ММ Теренот 2mm со слободни Бакар Ореви за Prusa I3 3 D печатач&CNC делови
Функција :
3 D гравирање машина доведе завртка 400mm должина со лешник.
Нут претвори околу движи 8мм.
Нашите завртката е материјал е на 304 нерѓосувачки челик судење :
304 од не 'рѓосувачки челик' рѓа отпор е посилно од 200 серија од нерѓосувачки челик
304 од не ' рѓосувачки челик отпор 1000-12000 степен висока температура
Таа има одлична отпорност на корозија од нерѓосувачки челик и добра отпорност на интергрануларна корозија
Пазарот со цел да се спаси трошоци, тие ги користат лош квалитет 200 серија од нерѓосувачки челик, материјалните недостатоци на оваа серија се :
Хром содржината на 18% или помалку и ниски содржината на никел се постигне рамнотежа, отпорност на корозија не може да се спореди со 304 и други слични челик, рѓа, rusty завртка на 3 D принтер за да го стартувате слајд ќе се создаде голем број на несакани ефекти на многу отпор, па дури и Caton, итн.
Нашиот производ користи шраф во согласност со ASTM стандардот производство надвор од не ' рѓосувачки челик, добра отпорност на корозија како и подолг животен век
Спецификација :
Материјал Нерѓосувачки челик доведе завртка, месинг нут
Навој дијаметар 8мм
Завртка проред 2mm
Водството на тема 8мм
Опсег Reprap makerbot 3d печатач додатоци
Должина по желба : 400mm
Пакување Листа : 2 парчиња 400mm доведе завртки + 2 парчиња слободни месинг ореви

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
anet T8 Доведе Завртка 400mm
Бренд Име:
Anet
Тип На Објект:
Доведе Завртка
Тип:
T8
Род дијаметар:
8мм
завртка теренот:
2mm
Спецификации:
400mm
Води:
8мм
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
За:
Reprap makerbot 3d печатач додатоци

Слични производи во категоријата